Jest to metoda plastrowania dynamicznego, pozwalająca osiągnąć doskonałe rezultaty terapeutyczne, dzięki sensorycznemu działaniu plastra kinesiology tape. Łączy w sobie elementy medycyny europejskiej oraz dalekowschodniej. Przed każdą aplikacją wykonywane jest badanie i ocena układu mięśniowo-powięziowego. Terapia jest oparta na indywidualnym podejściu do pacjenta, co oznacza brak zastosowania gotowych schematów. Stosowanie kinesiotapingu jest bezpieczne i dobrze akceptowane przez pacjentów, ponieważ nie powoduje skutków ubocznych. Dodatkową korzyścią jest działanie plastra 24 godziny na dobę, co sprawia, że efekt jest zauważalny tuż po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu. Ponadto metoda ta nie wyklucza stosowania innych form terapii. Najczęściej stosowana jest jako uzupełnienie rehabilitacji z zastosowaniem terapii mięśniowo powięziowych punktów spustowych, terapii powięzi czy terapii manualnej
Do osiągnięcia pożądanego rezultatu terapeuta dobiera odpowiednią pozycję stawu, poziom rozciągnięcia taśmy, skóry i mięśni w obszarze aplikacji. Plastry pozwalają na: zachowanie pełnego zakresu ruchu, normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie uszkodzonych mięśni, zmniejszenie bólu, likwidację zastojów i obrzęków limfatycznych, korekcję ułożenia powięzi, skóry i partnerów stawowych, poprawę mikrokrążenia.
Kinesiotaping z powodzeniem wykorzystuje się na stawach obwodowych (kolana, stawy skokowe, nadgarstki, barki) jak i kręgosłupie (lędźwiowy, szyjny). Plastry aplikować można na uszkodzone mięśnie w celu przyspieszenia ich regeneracji lub odciążenia, w celu ograniczenie pewnych ruchów w stawie jeśli to konieczne lub „wymuszenia” utrzymywania określonej pozycji ciała.
Rehabilitacja Pilamaj Sp. z o. o. |
Katowice ul. Zacisze 1/1
tel: +48 662 771 822 |