KONTAKT
40-025 Katowice
ul. Zacisze 1/1
gabinet@pilapilamaj.pl
+48 662 771 822
Facebook Kontakt
żaden ból nam nie straszny
Co Leczymy
Masaż
Cennik
Metody

Stosowane metody

Wybierając metodę terapii, zawsze dobieramy ją indywidualnie, biorąc pod uwagę dolegliwości pacjenta. Stosujemy:

  • Terapię Manualną
  • Terapię mięśniowo-powięziowych punktów spustowych
  • Kinesiotaping
  • MDT - Mechanical Diagnosis and Therapy (McKenzie)

oraz elementy:

  • Terapii Tkanek Miękkich
  • Mulligan
  • Technik Osteopatycznych
  • PNF
  • Neuromobilizacji

OPISY METOD:

Terapia manualna

Jest dziedziną opartą na licznych badaniach naukowych (w przeciwieństwie do tzw. kręgarstwa). Charakteryzuje się kompleksowością postępowania. Posiada szeroko rozbudowaną ogólna oraz szczegółową diagnostykę manualną oraz oparte o nią techniki terapeutyczne takie jak mobilizacja oraz manipulacja. Obie techniki mają na celu przywrócenie czynności ruchowych w miejscach, w których były one zaburzone. Terapię manualną stosuje się w przypadkach ograniczenia ruchomości stawów obwodowych oraz kręgosłupa objawiających się głównie bólem. Manipulację, w przeciwieństwie do mobilizacji, wykonuje się zazwyczaj raz na danym stawie podczas zabiegu terapeutycznego. W efekcie następuje jego odblokowanie i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych

Jest to technika wykorzystująca różne formy ucisku i ruchów wykonywanych w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Punktem spustowym nazywa się wrażliwe miejsca w napiętych mięśniach. Pod wpływem ucisku powodują one ból promieniujący oraz inne objawy w obszarach ciała odległych od miejsca drażnienia. W związku z tym, terapia powinna być prowadzona w obrębie całego ciała, a nie tylko lokalnych grup mięśniowych.

Kinesiotaping

Jest to metoda plastrowania dynamicznego, pozwalająca osiągnąć doskonałe rezultaty terapeutyczne, dzięki sensorycznemu działaniu plastra kinesiology tape. Łączy w sobie elementy medycyny europejskiej oraz dalekowschodniej. Przed każdą aplikacją wykonywane jest badanie i ocena układu mięśniowo-powięziowego. Terapia jest oparta na indywidualnym podejściu do pacjenta, co oznacza brak zastosowania gotowych schematów. Stosowanie kinesiotapingu jest bezpieczne i dobrze akceptowane przez pacjentów, ponieważ nie powoduje skutków ubocznych. Dodatkową korzyścią jest działanie plastra 24 godziny na dobę, co sprawia, że efekt jest zauważalny tuż po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu. Ponadto metoda ta nie wyklucza stosowania innych form terapii. 

Do osiągnięcia pożądanego rezultatu terapeuta dobiera odpowiednią pozycję stawu, poziom rozciągnięcia taśmy, skóry i mięśni w obszarze aplikacji. Plastry pozwalają na: zachowanie pełnego zakresu ruchu, normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie uszkodzonych mięśni, zmniejszenie bólu, likwidację zastojów i obrzęków limfatycznych, korekcję ułożenia powięzi, skóry i partnerów stawowych, poprawę mikrokrążenia.

MDT - Mechanical Diagnosis and Therapy (McKenzie)

Jest programem postępowania diagnostycznego, leczniczego oraz profilaktycznego bólów kręgosłupa pochodzenia dyskowego. Istotą tej metody jest nauczenie pacjentów, jak samodzielnie radzić sobie z bólem. Jej zastosowanie kładzie duży nacisk na zaangażowanie pacjenta w proces leczenia oraz na profilaktykę w zakresie nawrotów dolegliwości.

Rehabilitacja Pilamaj Sp. z o. o.
Katowice ul. Zacisze 1/1 tel: +48 662 771 822
MadeOnMoon - tworzenie stron WWW z CMS - Katowice