40-025 Katowice
ul. Zacisze 1/1
gabinet@pilapilamaj.pl
Facebook Kontakt
żaden ból nam nie straszny
gabinet@pilapilamaj.pl +48 662 771 822

Techniki osteopatyczne

Osteopatia to sposób podejścia do pacjenta, jego holistyczne widzenie oraz zastosowanie wybranych technik ze zbioru technik osteopatycznych. Są to techniki bezpośrednie jak manipulacja, mobilizacja i technika energii mięśniowej oraz pośrednie np. mięśniowo powięziowe i czynnościowe.
Manipulacja, czyli szybka technika pchnięcia wykonanego na końcu zakresu ruchu w odpowiednim kierunku prowadząca do przywrócenia prawidłowej gry stawowej czyli mechaniki stawu. Często towarzyszy jej charakterystyczny dźwięk kliknięcia / chrupnięcia.
Mobilizacja to wykonanie przez terapeutę ruchu ślizgu w stawie i zatrzymanie go na końcu zakresu ruchu lub wykonywanie ruchów oscylacyjnych. Ma za zadanie poprawę ruchomości w stawie poprzez wydłużenie elementów okołostawowych (więzadeł i torebki stawowej), przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stawu a tym samym zmniejszenie bólu w stawie.
Technika energii mięśniowej polega na aktywnym udziale pacjenta poprzez napinanie i rozluźnianie odpowiednich mięśni, które fizjoterapeuta wcześniej rozciąga do uzyskania tzw. bariery. Prowadzi to do rozciągnięcia i rozluźnienia mięśni w obrębie stawu lub danego odcinka kręgosłupa.

Rehabilitacja Pilamaj Sp. z o. o.
Katowice ul. Zacisze 1/1
tel: +48 662 771 822
MadeOnMoon - tworzenie stron WWW z CMS - Katowice