40-025 Katowice
ul. Zacisze 1/1
gabinet@pilapilamaj.pl
Facebook Kontakt
żaden ból nam nie straszny
gabinet@pilapilamaj.pl +48 662 771 822

Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadeł i ścięgien

Rekonstrukcja więzadeł (np ACL, PCL - więzadła krzyżowe w kolanie) i ścięgien (np. Achillesa) to dopiero początek drogi.
Po zabiegu niezbędna jest rehabilitacja w celu przywrócenia właściwej funkcji danego więzadła/ścięgna jak również stawu i okolicznych mięśni.

W przypadku planowanego zabiegu rekonstrukcji ACL/PCL warto poprzez rehabilitację przygotować się do operacji, by móc po zabiegu startować z wyższego pułapu umiejętności wykonywania koniecznych ćwiczeń.
Tak jak w przypadku rehabilitacji pourazowej, tak i tutaj, im szybciej rozpoczęte jest usprawnianie tym jego efekty są lepsze i pełniejsze. Fizjoterapia w tych przypadkach prowadzona jest wg przygotowanych protokołów usprawniania w konkretnych jednostkach, dostosowanych oczywiście do możliwości i postępów indywidualnych pacjentów.

Wykorzystywanie techniki stopniowane są w zależności od okresu pozabiegowego od delikatnych do intensywnych, od większej pracy terapeuty po większą pracę pacjenta. Początkowo wykorzystuje się więcej technik mięśniowych i powięziowych, później więcej ćwiczeń czynnych, stabilizacyjnych, wzmacniających.

Rehabilitacja Pilamaj Sp. z o. o.
Katowice ul. Zacisze 1/1
tel: +48 662 771 822
MadeOnMoon - tworzenie stron WWW z CMS - Katowice