40-025 Katowice
ul. Zacisze 1/1
gabinet@pilapilamaj.pl
Facebook Kontakt
żaden ból nam nie straszny
gabinet@pilapilamaj.pl +48 662 771 822

Terapia tkanek miękkich

W wyniku stresu, urazu, nieprawidłowo wykonywanych ćwiczeń fizycznych lub przeciążenia (jakim jest długotrwała praca w pozycji siedzącej, co gorsza w nieprawidłowej pozycji siedzącej)dochodzi do zaburzenia napięcia w obrębie mięśni i powięzi. To z kolei wywołuje ból. Próbując uniknąć tego bólu nasz organizm adoptuje się do zaistniałych warunków, niestety w sposób najczęściej niekorzystny, przez patologiczne dla naszego ciała wzorce ruchowe, ale najłatwiejsze dla naszego organizmu do osiągnięcia.

Terapia tkanek miękkich to zespół technik mających na celu normalizację napięcia mięśniowego (zmniejszenie napięcia mięśniowego gdzie jest ono za duże oraz aktywowanie i pobudzenie mięśni zbyt rozciągniętych i osłabionych), a tym samym zmniejszenie dolegliwości bólowych. W mięśniach z prawidłowym napięciem zachodzi naturalny proces regeneracji, krew krąży w sposób niezaburzony, dzięki czemu dostarczane są do mięśni, elementów stawowych i nerwów składniki odżywcze do ich odbudowy.

Fizjoterapeuta używając technik terapii tkanek miękkich wykorzystuje wszelkiego rodzaju uciski, rozcierania, rozciągnięcia mięśni, powięzi, więzadeł, torebek stawowych, nerwów i skóry (w tym również blizn). Ma to na celu przywrócenie fizjologicznych właściwości tkanek a tym samym usunięcie bólu, poprawę funkcji ruchowych.

Rehabilitacja Pilamaj Sp. z o. o.
Katowice ul. Zacisze 1/1
tel: +48 662 771 822
MadeOnMoon - tworzenie stron WWW z CMS - Katowice