40-025 Katowice
ul. Zacisze 1/1
gabinet@pilapilamaj.pl
Facebook Kontakt
żaden ból nam nie straszny
gabinet@pilapilamaj.pl +48 662 771 822

Zespoły bólowe kręgosłupa

Jest to pojęcie bardzo szerokie, w którym zawierają się niemal wszystkie dolegliwości występujące w obrębie grzbietu i szyi. Jest to najczęściej występujące schorzenie u człowieka, nazywane chorobą cywilizacyjną. 
Zespoły bólowe kręgosłupa mogą mieć różnorodne podłoże: tzw dyskowe (pochodzące z krążka międzykręgowego), mięśniowe oraz kostno-stawowe (zmiany zwyrodnieniowe, zablokowania stawów).

Przyczyną zespołów bólowych mogą być:

  • przeciążenia związane z charakterem pracy (praca siedząca, praca w wymuszonych pozycjach) lub z wykonywaniem czynności codziennych w nieergonomicznych pozycjach,
  • urazy (wypadki, upadki, nagłe podniesienie ciężkiego przedmiotu)
  • przewlekły stres
  • nieprawidłowa postawa ciała

Zadaniem fizjoterapeuty jest ustalenie przyczyny dolegliwości (najczęściej mamy do czynienia z mieszanym charakterem dolegliwości bólowych) oraz zastosowanie adekwatnych technik usprawniających wraz z zaleceniami dla pacjenta. 

Przy dolegliwościach o podłożu głównie dyskowym wykorzystujemy szczególnie elementy metody McKenzie, Terapii Manualnej, Neuromobilizacji.

Przy dolegliwościach o podłożu głównie mięśniowym stosujemy elementy metod ukierunkowanych na terapię tkanek miękkich (mięśni, powięzi) m. in. Terapia tkanek miękkich, Terapia mięśniowo - powięziowych punktów spustowych, Masaż powięziowy, Kinesiotaping, PNF, Masaż głęboki

Przy dolegliwościach o podłożu głównie kostno-stawowym sięgamy po metody Terapii Manualnej, Technik osteopatycznych jak również metody tkanek miękkich.

Rehabilitacja Pilamaj Sp. z o. o.
Katowice ul. Zacisze 1/1
tel: +48 662 771 822
MadeOnMoon - tworzenie stron WWW z CMS - Katowice